Milleks?

Sisestatud rein poolt L, 02.05.2020 - 15:51

Küllap nii mõnelgi külastajal tekib küsimus, milleks üldse see veebileht on tehtud. On ju olemas Eesti akvariste ühendav foorum akvarist.ee ja Facebookis lausa mitmeid akvaristide gruppe (ntx https://www.facebook.com/groups/EestiAkvaristidhttps://www.facebook.com/groups/460962897433942 ), kas sellest tõesti ei piisa? Kuna olen ka akvarist.ee-s tegev, siis võib tekkida ka küsimus, miks kõike seda mida ma siin kirjutan, ei võiks hoopis foorumis avaldada - kasvõi artiklitena? Või olen lihtsalt selline egomaniakk või kontrollifriik et foorumist jäi napiks?

Foorum on tore koht kus vahetatakse omavahel infot, jagatakse nõu jpms. Algselt oli foorumi puuduseks see et seal oli liiga vähe materjali. Nüüdseks on probleem teine - materjali on palju, see on kohati vasturääkiv ning akvaristikaga alustaval kodanikul on raske sealt vajalikku ning usaldusväärset infot üles leida. Oleme proovinud seal teha puhastust, kuid see pole hoopiski lihtne. Artiklitesse materjali ülespanekuga on jälle see häda et foorum pole sedasorti suunitlusega, artiklite ülespanek on aeganõudev ja kohmakas ning artiklite hilisem uuendamine on samamoodi tülikas tegevus kuhu on vaja kaasata admini õigustega kodanikku. Võimalik et kui leiduks keegi kellel oleks piisavalt aega ja huvi asjaga tegeleda, saaks neist probleemidest üle. Seni pole see aga õnnestunud.

Tegelikult muutub tüütuks foorumis aastast aastasse sama juttu uuesti korrata erinevates teemades ning kohati ka tõestada ammu kinnitust saanud tõdesid. Arvamusi on palju ja erinevaid, tihti on algajad kes on saanud oma esimese, gupidega (üle)asustatud akvaariumi  enam-vähem toimima, kõige agaramad foorumis oma tarkust jagama.

See oleks aga koht kus saan kirja panna selle mida aastate jooksul olen selgeks saanud, või siis arvan et olen selgeks saanud - täpselt nii nagu seda heaks arvan, ilma et peaks kellelegi midagi tõestama. Küll on aga kõik märkused-täiendused ja konstruktiivne kriitika teretulnud. Saan siin hoida materjali kompaktse ja sellise nagu paremaks pean, samuti on lihtne seda värskendada.  Minu eesmärgiks on siin avaldada oma nägemus akvaristikaga seonduvast, koondada kokku infot millest võiks teistelegi kasu olla. Kuivõrd see õnnestub, näitab aeg.

Rein