Milleks?

Sisestatud rein poolt L, 02.05.2020 - 15:51

Küllap nii mõnelgi külastajal tekib küsimus, milleks üldse see veebileht sai tehtud. Oli ju olemas Eesti akvariste ühendav foorum akvarist.ee ja Facebookis lausa mitmeid akvaristide gruppe (ntx https://www.facebook.com/groups/EestiAkvaristidhttps://www.facebook.com/groups/460962897433942 ), kas sellest tõesti ei piisa? Kuna olín ka akvarist.ee-s tegev, siis võib tekkida ka küsimus, miks kõike seda mida ma siin kirjutan, ei võinud hoopis foorumis avaldada - kasvõi artiklitena? Või olen lihtsalt selline egomaniakk või kontrollifriik et foorumist jäi napiks?

Foorum oli tore koht kus vahetati omavahel infot, jagatakse nõu jpms. Algselt oli foorumi puuduseks see et seal oli liiga vähe materjali. Hiljem oli teistsugune probleem - materjali sai palju, see oli kohati vasturääkiv ning akvaristikaga alustaval kodanikul oli raske sealt vajalikku ning usaldusväärset infot üles leida. Proovisime seal teha puhastust, kuid see polnud hoopiski lihtne. Artiklitesse materjali ülespanekuga oli jälle see häda, et foorum polnud sedasorti suunitlusega, artiklite ülespanek oli aeganõudev ja kohmakas ning artiklite hilisem uuendamine oli samamoodi tülikas tegevus kuhu oli vaja kaasata admini õigustega kodanikku. Võimalik et kui oleks leidunud keegi, kellel oleks olnud piisavalt aega ja huvi asjaga tegeleda, oleks saanud neist probleemidest üle. See aga ei  õnnestunud.

Tegelikult muutus tüütuks foorumis aastast aastasse sama juttu uuesti korrata erinevates teemades ning kohati ka tõestada ammu kinnitust saanud tõdesid. Arvamusi on palju ja erinevaid, tihti on algajad kes on saanud oma esimese, gupidega (üle)asustatud akvaariumi  enam-vähem toimima, kõige agaramad foorumis oma tarkust jagama. Lõpuks foorum lakkas toimimast. Põhjusi selleks oli erinevaid, kes teab, see teab. Igatahes on aastate jooksul koguenud info veel saadaval read-only koopiana: magevee foorum, merevee foorum.

See siin on aga koht kus saan kirja panna selle mida aastate jooksul olen selgeks saanud, või siis arvan et olen selgeks saanud - täpselt nii nagu seda heaks arvan, ilma et peaks kellelegi midagi tõestama. Küll on aga kõik märkused-täiendused ja konstruktiivne kriitika teretulnud. Saan siin hoida materjali kompaktse ja sellise nagu paremaks pean, samuti on lihtne seda värskendada.  Minu eesmärgiks on siin avaldada oma nägemus akvaristikaga seonduvast, koondada kokku infot millest võiks teistelegi kasu olla. Kuivõrd see õnnestub, näitab aeg.

Rein